Chcesz dostawać specjalne zniżki i informacje? Zapisz się :
(Akceptuję regulamin newslettera oraz politykę prywatności)

Galeria Askana pomaga i zachęca do zbierania nakrętek

Dzięki zbiórce plastikowych nakrętek pomogliśmy wspólnie kolejnemu dziecku!

W 2010 roku Galeria Askana zainicjowała akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Ze środków uzyskanych z ich sprzedaży i ponownego przetworzenia uzyskała środki, które w całości zostały przeznaczone na pomoc chorym dzieciom. Z tych środków został zakupiony sprzęt (4 wózki, pionizator, kamizelka oscylacyjna) na łączną kwotę ponad 60 000 zł! Przez 4 lata zebrano w sumie prawie 33 mln nakrętek, które ważyły ponad 83 tony!

W maju zakończyliśmy zbiórkę nakrętek dla Damiana Barana z Kostrzyna, dla którego zebraliśmy 8 000 zł na zakup skutera elektrycznego. Dzięki temu urządzeniu Damian może teraz dużo bardziej samodzielnie się poruszać. W akcji zbiórki nakrętek bierze udział łącznie ponad 100 podmiotów takich jak m in.: przedszkola (w zbiórce biorą udział wszystkie gorzowskie przedszkola), szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie a także osoby indywidualne. Łączna liczba osób, którzy biorą udział w akcji to ponad 20 tys. osób.

"Ten wynik, który świadczy o ogromnej wrażliwości mieszkańców Gorzowa i okolic przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W trakcie zbiórki zgłosiło się do nas wiele osób z prośbą o pomoc, na którą staramy się reagować najlepiej jak możemy” – informuje Bartłomiej Bujnowski, przedstawiciel Galerii Askana.

Po realizacji celu jakim było zebranie środków na pomoc dla Damiana, Galeria Askana zachęca do dalszej zbiórki nakrętek. Tym razem chcemy pomóc dwóm dzieciom, bliźniaczkom: Agatce i Natalce Melka z Wielenia w zakupie urządzenia do reedukacji chodu.

„W Galerii Askana stoją pojemniki, do których można wrzucać nakrętki. W tej akcji może wziąć udział dosłownie każdy, pomagając innym i dbając jednocześnie o środowisko” – zachęca Bartłomiej Bujnowski.

Aby pomóc jeszcze większej liczbie dzieci Galeria Askana rozpoczęła współpracę z Fundacją „Nakrętki” (www.nakretki.org), która jako organizacja non-profit, rozwija akcję zapoczątkowaną przez Galerię aby jeszcze skuteczniej zbierać nakrętki i pomagać potrzebującym.

Galeria Askana wraz z innymi centrami handlowymi zarządzanymi przez CREAM Management otrzymała w 2012 roku pierwszą nagrodę od Polskiej Rady Centrów Handlowych za kampanię i zbiórkę plastikowych nakrętek.