Chcesz dostawać specjalne zniżki i informacje? Zapisz się :
(Akceptuję regulamin newslettera oraz politykę prywatności)

Pomagamy

Zbieramy nakrętki dla Agatki i Natalki

Po realizacji celu jakim było zebranie środków na pomoc dla Damiana, Galeria Askana zachęca do dalszej zbiórki nakrętek. Tym razem chcemy pomóc dwóm dzieciom, bliźniaczkom: Agatce i Natalce Melka z Wielenia w zakupie urządzenia do reedukacji chodu. Koszt takiego urządzenia wynosi ok. 30 000 zł.

Dziewczynki urodziły się 7 października2005 roku. Obie dziewczynki od urodzenia chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce (postać spastyczna czterokończynowa), co się objawia dużym napięciem mięśniowym. Cierpią też na niedowidzenie. Agatka ma ogromny problem ze zginaniem kolan w trakcie stawiania kroków przy pomocy trójnogów. Natalia nie utrzymuje się w pozycji pionowej bez pomocy drugiej osoby. Wielką pomocą w rehabilitacji byłoby urządzenie do reedukacji chodu (stelaż z uprzężą i bieżnią).

Pomogliśmy Damianowi

W maju zakończyliśmy zbiórkę nakrętek dla Damiana Barana z Kostrzyna, dla którego zebraliśmy 8 000 zł na zakup skutera elektrycznego. Dzięki temu urządzeniu Damian może teraz dużo bardziej samodzielnie się poruszać.

Największe podziękowania należą się przedszkolakom z całego regionu, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji! W imieniu Damiana SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zbieramy nakrętki dla Damiana z Kostrzyna!

Po tym, jak udało się nam pomóc w zakupie wózka dla Kacperka Ruchniewicza, kamizelki oscylacyjnej dla Julianka Dymianowskiego, wózka dla Tomka Ossowskiego a ostatnio urządzenia NF Walker dla Lenki Tuzińskiej z końcem lipca udało nam się pomóc w zakupie Pionizatora dla Martyny Łomniak!

Tym samym nie przestajemy pomagać!

Kolejnym dzieckiem, któremu chcemy pomóc jest Damian z Kostrzyna.

Pomogliśmy Martynce!

Zebraliśmy dla Martynki ponad 9 ton nakrętek co dało nam 7300 PLN i pomogliśmy wspólnie z Wami w zakupie dla Martynki pionizatora! Największe podziękowania należą się przedszkolakom z całego regionu, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji! W imieniu Martynki SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zbieramy na Martynkę

Po tym, jak udało się nam pomóc w zakupie wózka dla Kacperka Ruchniewicza, kamizelki oscylacyjnej dla Julianka Dymianowskiego, wózka dla Tomka Ossowskiego a ostatnio urządzenia NF Walker dla Lenki Tuzińskiej nie przestajemy pomagać!

Martynka urodziła się 17 kwietnia 2007 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, porażeniem wiotkim kończyn dolnych oraz neurogennym pęcherzem. Szansą dla Martynki w długotrwałej rehabilitacji jest PIONIZATOR. Koszt takiego urządzenia to 9200 zł.

Pomogliśmy Lence

Galeria Askana prowadzi stałą akcję zbiórki plastikowych nakrętek, w której dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na dzieci potrzebujące pomocy.

Dzięki pomocy należących do Caelum Development Galerii i Centrów Handlowych, w tym Galerii Askana udało się zakupić dotychczas wózek dla Kacperka Ruchniewicza, kamizelkę oscylacyjną dla Julianka Dymianowskiego ze Skwierzyny, wózek dla Tomka Ossowskiego z Górzycy a także urządzenie NF Walker dla Lenki Tuzińskiej.

Pomogliśmy Tomkowi Ossowskiemu z Górzycy

Dzięki pomocy należących do Caelum Development Galerii i Centrów Handlowych, w tym Galerii Askana udało się zakupić dotychczas wózek dla Kacperka Ruchniewicza, kamizelkę oscylacyjną dla Julianka Dymianowskiego ze Skwierzyny a ostatnio uzbieraliśmy na wózek dla Tomka Ossowskiego z Górzycy.

Pomogliśmy Juliankowi ze Skwierzyny

Julianek urodził się 5-go sierpnia 2010 roku a 14 września okazało się, że jest chory na Mukowiscydozę. Przez niespełna pięć miesięcy od rozpoczęcia akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Julianka zebraliśmy ponad 4 mln plastikowych nakrętek, które ważyły 10.375 kg. Całkowity dochód z ich sprzedaży tj. 8300 zł trafił na konto Fundacji MATIO, która przekazała tę kwotę Juliankowi Dymianowskiemu ze Skwierzyny. Dzięki tej i innym zbiórkom, rodzice chłopca mogli zakupić kamizelkę oscylacyjną, która oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie.

Zbieramy nakrętki na Tomka Ossowskiego z Górzycy

Po tym, jak udało się nam pomóc w zakupie wózka dla Kacperka Ruchniewicza a także kamizelki oscylacyjnej dla Julianka Dymianowskiego, nie przestajemy pomagać! Aktualnie rozpoczynamy zbiórkę na Tomasza Ossowskiego z Górzycy.

Zbieramy nakrętki dla Julianka Dymianowskiego ze Skwierzyny

Po tym jak uzbieraliśmy ponad 16 ton nakrętek dla Kacperka Ruchniewicza i może cieszyć się on swoim wózkiem postanowiliśmy zrobić kolejny dobry uczynek i pomóc Juliankowi ze Skwierzyny. Julianek urodził się 5-go sierpnia 2010 roku a 14 września okazało się, że jest chory na Mukowiscydozę. Tym samym potrzebna jest kamizelka oscylacyjna, której koszt wynosi 28 922,40 zł. Aby uzbierać tą kwotę ruszyła akcja zbierania plastikowych nakrętek w Skwierzynie i okolicach a Galeria Askana przyłącza się do akcji prosząc Państwa o dalsze aktywne zbieranie nakrętek i przynoszenie ich do Galerii Askana.

Strony