Gorzowski Rajd Wielkanocny

9 kwietnia 2022 r.

Dokładnie za miesiąc, 9 kwietnia rozpocznie się najbardziej kolorowa i wiosenna impreza w mieście. Gorzowski Rajd Wielkanocny to wspólne przedsięwzięcie Miasta, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia Można Samemu, Galerii Askana oraz Innneko. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim mieszkańcom Gorzowa i nie tylko. Cel to popularyzacja zdrowego stylu życia i clebracja czasu z najbliższymi tuż przed świętami Wielkiejnocy.

Zapisy już trwają: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/rajd-wielkanocny?fbclid=IwAR3-Qwcq5KALn3NXyA8R6s7fALVeSEItETV9Bx2AHYOCo8r3wKn1CJDYeA0

Bieg Wielkanocny to wydarzenie z kilkuletnią tradycją, jednak w tym roku, dzięki współpracy z wieloma instytucjami jego charakter zmienia się ze sportowego na sportowo-kulturalny. Zadaniem uczestników rajdu będzie bowiem odwiedzenie co najmniej kilku spośród biorących udział w przedsięwzięciu instytucji kultury, edukacji i punktów naszych partnerów. A do udziału w wydarzeniu przyłączali się: Muzeum Lubuskie, Filharmonia Gorzowska, Młodzieżowy Dom Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Sztuki, Inneko i Galeria Askana  oraz Klub Koszykówki Kangoo Basket i pole golfowe „Zawarcie”.

W sobotę 9 kwietnia każda z instytucji oraz punkty przygotowane przez partnerów wydarzenia będą czekały na uczestników rajdu w godzinach od 10.00 do 14.00. W każdym z punktów uczestnik po wizycie otrzyma naklejkę na mapę rajdu, potwierdzającą jego obecność w konkretnym punkcie. Z zapełnioną mapą uczestnicy spotkają się w finale na polu golfowym „Zawarcie”.

Kolejność odwiedzanych punktów jest dowolna, podobnie jak sposób przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi instytucjami. Zachęcamy do spacerów, jazdy na hulajnogach, korzystania z rowerów i komunikacji miejskiej. Wydawanie medali na polu golfowym rozpocznie się o godzinie 13.00. Tu również na uczestników będą czekać niespodzianki przygotowane przez firmę Inneko oraz poczęstunek od sponsora  – „Smacznej Diety”.

Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. O godzinie 16.00 wyruszy I Gorzowski Wielkanocny Bieg na Orientację. Start zaplanowany przy fontannie w parku Kopernika. Uczestnicy biegu głównego będą musieli znaleźć dziesięć punktów na terenie Gorzowa, oznaczonych specjalnymi lampionami. Start biegu odbywać się będzie etapami po 5 osób co 30 sekund. Uczestnicy dostaną mapę po przekroczeniu linii startu. Z uzupełnioną mapą i zebranymi znakami ze wszystkich punktów, zawodnicy spotkają się podczas finału w Galerii Askana. Tu, o godzinie 19.00, odbędzie się uroczystość wręczenia medali.

Gorzowski Rajd Wielkanocny to impreza o charakterze charytatywnym. Opłaty startowe w wysokości  20 złotych (rajd) i 50 złotych (bieg na orientację), zgodnie z regulaminem, w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Dla wszystkich uczestników biegu przewidziane są medale, a dla uczestników, którzy pokonają trasę biegu w najkrótszym czasie – puchary. Odbiór map na potrzeby rajdu rodzinnego zaplanowano na piątek, 8 kwietnia w Galerii Askana, natomiast osoby spoza Gorzowa, które zdecydują się na udział w rajdzie, będą mogły odebrać mapę w dzień rajdu, tj. w sobotę w Galerii Aksana od godziny 9:30 do 10.00.

Marta Liberkowska

Grafika: Bartłomiej Nowosielski, Wydział Promocji i Informacji