„Kiedy pomagam, świat staje się piękniejszy”

Bytom: sztuka krawiectwa od 1945 r.

20 kwietnia – 20 maja 2023 r.

Do 20 maja w Galeria ASKANA można oglądać wystawę prac, dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Kiedy pomagam świat staje się piękniejszy”.

Konkurs plastyczny był zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 w Gorzowie Wielkopolskim, pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Idea konkursu nawiązuje do szeroko pojętej pomocy drugiemu człowiekowi. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości artystycznej dzieci, w kontekście działalności dobroczynnej.
Konkurs jest częścią obchodów jubileuszu 30-lecia działalności Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Wystawę znajdziecie na poziomie 0 przy Cafe Castellari.


Konkurs plastyczny organizowany przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 w Gorzowie Wielkopolskim, pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Idea konkursu nawiązuje do szeroko pojętej pomocy drugiemu człowiekowi. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości artystycznej dzieci, w kontekście działalności dobroczynnej.

Udział w konkursie mogły wziąć wszystkie placówki edukacyjno-oświatowe w naszym województwie. Warunkiem przystąpienie do konkursu było dostarczenie maksymalnie 2 prac z każdej placówki, dzieci w wieku 5-6 lat. Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się 24 kwietnia 2023 r. w Amfiteatrze podczas obchodów 30-lecia działalności Hospicjum Św. Kamila, po przejściu KOROWODU WRAŻLIWOŚCI (trasa Sikorskiego – Chrobrego – 30-go Stycznia – Drzymały – Amfiteatr). Przemarsz ulicami miasta rozpocznie się o godzinie 10:30 i zakończy około godziny 11:20 w Amfiteatrze.

Dzięki uprzejmości Galerii Askana, w drugiej połowie kwietnia, na terenie galerii odbędzie się wystawa prac.