O Galerii

poznajmy się

Witamy w Galerii Askana

Dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowo-usługowej z rozrywką Askana jest doskonałym miejscem zakupów i wypoczynku w kinie, kawiarni czy restauracji.

Położona w sercu miasta Galeria Askana pełni funkcje wykraczające poza tradycyjne miejsca handlu i rozrywki i stanowi swoiste miejsce spotkań dla mieszkańców Gorzowa i okolic.

Architektura obiektu łączy w sobie tradycję (materiały wykończeniowe budynków), elementy zabytkowe oraz nowoczesność rozwiązań komercyjnych (przeszklony dach, windy panoramiczne, nowoczesny multiplex).

ZAWSZE UDANE ZAKUPY

i najpopularniejsze marki

100 punktów handlowych, wśród których każdy, nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie coś dla siebie.

KINO HELIOS

5-cio salowe kino

W 2016 roku Kino Helios przeszło gruntowną modernizację, która objęła m in. technologię projekcji oraz nowy projekt wnętrza, które w bardzo atrakcyjny sposób nawiązuje do historii Gorzowa. Wyjątkowy efekt osiągnięto dzięki oznaczeniu sal kinowych logotypami gorzowskich kin, które niegdyś funkcjonowały w mieście.

DUŻY PARKING

przestronny na 600 miejsc

Przestronny parking dla naszych Klientów, dla których 2 pierwsze godziny są bezpłatne. Każda kolejna jest płatna 4,50 PLN. 5 kondygnacji, trzy przestronne windy i trawelator ułatwią swobodne dotarcie do Galerii.

DARMOWE WI-FI

bezprzewodowy dostęp do internetu

Każdy użytkownik urządzeń mobilnych może bez przeszkód korzystać z obejmującej trzy poziomy obiektu bezpłatnej sieci wi-fi. Dzięki temu, można bez problemów posurfować w internecie ale też wyszukać na stronie www Galerii Askana czy profilu facebookowym najnowszych promocji oraz informacji o nadchodzących w Galerii wydarzeniach.

APLIKACJA MOBILNA

Nowoczesna, prosta, intuicyjna! Taka jest nasza aplikacja!

Możesz sprawdzić ofertę swoich ulubionych sklepów - szybko i wygodnie. Czekają na Ciebie atrakcyjne promocje i rabaty. Zbieraj punkty za wizyty w galerii i wymieniaj je na nagrody. Śledź wydarzenia i bądź z nami na bieżąco.

CIEKAWE WYDARZENIA

dla całej rodziny

Zawsze bądź w centrum najciekawszych wydarzeń. Od wydarzeń modowych, po inspiracje kulinarne, ciekawe konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci. Różnorodna formuła i tematyka zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie.

Doskonała lokalizacja

galeria w centrum miasta

Galeria Askana jest zlokalizowana w centrum Gorzowa. Bliskość PKP, PKS, bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej sprawiają, że jest to doskonała destynacja zakupowa.

Przyjazna dla psów

do Galerii wejdziesz z czworonogiem

Galeria Askana jest jednym z miejsc przyjaznych psom ? klienci galerii mogą bez przeszkód wchodzić na teren centrum wraz ze swoimi pupilami. Obowiązuje oczywiście regulamin, który jest wyeksponowany na wejściach do centrum.

Dodatkowe udogodnienia

Ładowanie urządzeń mobilnych

w strefie restauracyjnej

Pokój maluszka (na poziomie +1)

pomiędzy salonami H&M i Reserved

Stojaki rowerowe

przed wejściami do Galerii

Postój Askana Taxi

przy wejściu od ul. Orląt Lwowskich

Bankomaty

na każdym poziomie Galerii
55000

m kw. powierzchni całkowitej

19000

m kw. powierzchni najmu

100

sklepów i restauracji

600

miejsc parkingowych

Nawiązanie do tradycji - rzeźby w Galerii Askana

albert_d
LOKACJA MIASTA

2 lipca 1257 roku rycerz Albert de Luge otrzymał prawo założenia miasta Landisberch Nova (Landsberg/Warthe) - dzisiejszego Gorzowa Wielkopolskiego. Rzeźba nawiązuje do aktu nadania mu praw lokacyjnych przez dynastię Askańczyków, margrabiów brandenburskich. O samym Albercie (Albrechcie) wiadomo niewiele, stąd jego posąg może być jedynie rekonstrukcją postaci XIII-wiecznego rycerza. Atrybuty rycerskie oraz zwój pergaminu ze skrótem praw założyciela miasta.

mattis_d
TRADYCJE KUPIECKIE

Niewiele jest w historii naszego miasta postaci, które swym życiorysem jak klamrą spinają kilka epok. Jedno z pierwszych miejsc należy się Janowi Matysiewiczowi, znanemu starszym gorzowianom jako Mattis. Osiadł tu w 1919 roku, pozostał po 1945 roku, jego dawny dom kupiecki nadal stoi przy ul. Pionierów 8. Jan Mattis (1890-1966) jest przedstawicielem ludzi parających się handlem na wskroś epok i trendów. Atrybuty kupieckie - liczydło i stylizowana lada sklepowa.

oswald_d
NAUKA I KULTURA

Rzeźba przedstawia weterynarza i twórcę Instytutu Surowicznego i Bakteriologicznego - dr Oswalda Schreibera. Do Landsberga przybył jako młody weterynarz w 1898 roku. Początkowo pracował w rzeźni jako laborant. We wrześniu 1908 roku założył ostatecznie własną firmę z częścią badawczą i produkcyjną. Był to jeden z największych zakładów tego typu. Po wojnie, jego tradycję kontynuuje polski zakład, obecnie pod nazwą Biowet Vetoquinol. Naukowiec ze stylizowanym chomikiem Stefanem na kolanach.

hermann_d
SUKIENNICY I KRAWCY

Hermann Hirsch Landsheim (1818-1890) kupiec tekstylny żydowskiego pochodzenia. Założył w 1851 roku skład tekstylny. Coraz większa firma rosła się aż do rozmiarów domu towarowego, zajmując do lat 30-tych XX wieku trzy parcele tuż naprzeciw kościoła Mariackiego (katedry). Branża tekstylna była jedną z podstaw rozwoju miasta. Żydowscy kupcy i przedsiębiorcy, tak jak Hermann Landsheim byli budowniczymi dobrobytu miasta. Atrybuty profesji - sukno, nożyce i maszyna do szycia.

hugo_d
PIWOWARZY I ŻYWICIELE MIASTA

Rzeźba przedstawia mistrza piwowarskiego Louisa Kohlstocka (1820-1899) - reprezentanta tych, którzy poili i karmili. Browar Kohlstocków - Brauerei Kohlstock, założony w 1849 roku, był największym w regionie aż do 1945 roku. Najstarszy browar Kohlstocków mieścił się przy Starym Rynku, naprzeciw wieży kościoła Mariackiego (katedry). Spłonął razem z całą starówką w 1945 roku. Przemysłową kontynuację browaru (ul. Matejki) rozebrano w ostatnim czasie. Atrybuty piwowara - skórzany fartuch oraz beczka piwa.