Finał projektu „Europa to MY” z Natalią Ślizowską w Galerii Askana

30 listopada 2019 r., godz. 14:00-16:00

Współpraca Askany i lokalnych instytucji nabiera tempa. 30 listopada w Galerii Askana w godz. 14.00-16.00 odbędzie się w finał projektu „Europa to MY” organizowanego przez Stowarzyszenie MANUFAKTURA.

Projekt polegał na organizacji warsztatów modowych nawiązujących do 30-lecia wolnej, odrodzonej Polski, a także idei integracji europejskiej w kontekście rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskie. Zajęcia z projektowania ubiorów i dodatków inspirowanych 30-leciem wolnej Polski i rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej  odbywały się w Gorzowie Wlkp., w pracowni młodej uzdolnionej lubuszanki Natalii Ślizowskiej (projektantki mody, która wzięła udział w programie „Project  Runway” a teraz rozwija swoją karierę w województwie lubuskim).

Anna Sip, Manager marketingu Galerii AskanaTo nasza pierwsza akcja ze Stowarzyszeniem Manufaktura ale już wiemy, że nie ostatnia. Działania organizacji idealnie wpasowują się w to co jest nam bliskie i ważne. Tym razem będzie modowo, pozytywnie i energetycznie.”

W Galerii Askana odbędzie się pokaz mody, warsztaty prowadzone przez samą Natalię Ślizowską a także konkursy z nagrodami.

Anna Rajska-Pura Prezes Stowarzyszenia MANUFAKTURA i Natalia Ślizowska Projektantka dodają Młodzi ludzie wykonali kolekcję akcesoriów takich jak torby, plecaki, saszetki, „nerki” inspirowane Unią Europejską. Kolekcja jest spójna ponieważ przeważają w niej błękity i żółcienie. Projekty są bardzo unikatowe, dizajnerskie i są odzwierciedleniem ich osobowości, czyli są bardzo młodzieżowe. Zostały stworzone pod okiem projektanta i z pomocą kaletnika w prawdziwej manufakturze dizajnu. Dodatkowym atrybutem tej kolekcji jest niekonwencjonalny pokaz. Pokazu akcesoriów w Gorzowie jeszcze nie było, więc będzie to performance bardzo innowacyjny. Cieszy nas, że to właśnie w Galerii Askana słynącej z dobrego klimatu i mody odbędzie się finał naszego projektu.”