ŚWIAT KSIĄŻKI: wiosenne nowości wydawnicze

NOWOŚCI

„Cudze życie. Nowy początek” Paweł Nowak

Po oczyszczeniu sumienia Grzegorz postanawia zostawić przeszłość za sobą. Niespodziewanie jednak ta wraca do niego w chwili, kiedy w jego mieszkaniu pojawia się nieoczekiwany gość. Dług wdzięczności nie daje spokoju sumienia także Magdzie. W plątaninie uczuć pomiędzy przyjaźnią a miłością nie potrafi rozpoznać, czego naprawdę pragną ci, których kocha… Dorota nadal ma przed sobą do wykonania najtrudniejszą lekcję życia. Zaakceptować zmianę, na którą się otworzyła. Czy będzie potrafiła wyciągnąć wnioski, w chwili gdy życie postawi przed nią największe wyzwanie?

„Cudze życie. Nowy początek” kupicie w Księgarni Świat Książki znajdującej się na poziomie -1.

„Dom bez wspomnień” Donato Carrisi

Najpopularniejszy włoski autor thrillerów powraca z nową hipnotyzującą zagadką!

„Dom bez wspomnień” to kontynuacja fenomenalnego „Domu głosów”, druga powieść z psychologiem dziecięcym Pietro Gerberem w roli głównej.

Książkę kupicie w Księgarni Świat Książki znajdującej się na poziomie -1.

„Dziewczyny z Dubaju 2” Piotr Krysiak

Tym razem autor książki podąża tropem wątków porzuconych przez prokurator prowadzącą słynne już śledztwo w sprawie „dziewczyn z Dubaju”. Trafia m. in na trop największego haremu z polskimi prostytutkami, który zorganizował arabski książę. Zabiera nas do jego pałacu i innych posiadłości, w których za ogromne pieniądze organizował seks-uciechy. Ujawnia także rolę, jaką prostytutki odegrały w słynnej aferze podsłuchowej, która przed laty doprowadziła do trzęsienia na polskiej scenie politycznej. Ta książka naprawdę może doprowadzić do międzynarodowego skandalu!

Salon Księgarń Świat Książki znajduje się  na poziomie -1.

„Jack Reacher: Bez planu B” Lee Child, Andrew Child

Wścibskość? Niektórzy mogliby powiedzieć o Jacku Reacherze, że jest wścibski. No bo jak inaczej określić kogoś, kto pcha się w kłopoty i jest gotów dać się zamknąć za kratkami, byle zaspokoić swój „głód wiedzy”? On pewnie by się z tym nie zgodził – powiedziałby, że jest spragniony prawdy, a może także sprawiedliwości.

Podczas swojej wędrówki przypadkiem dowiaduje się, że w Gerrardsville w Kolorado można obejrzeć wystawę uzbrojenia z okresu wojny secesyjnej. A że znajduje się niedaleko, postanawia odwiedzić miasteczko. I jak to zwykle u niego bywa, już pierwszego dnia dzieje się coś, co sprawia, że szybko tego miejsca nie opuści.

Powieść o Jacku Reacherze kupicie w Księgarni Świat Książki. Salon znajduje się na poziomie -1.

„Magnolia Parks” Jessa Hastings

Ona jest piękna, bogata, nieco kapryśna i uwielbia spędzać czas w kręgu londyńskiej śmietanki towarzyskiej. On jest typowym bad boyem – zawadiaką z rozbrajającym uśmiechem i nieokiełznanym temperamentem. Pewnego dnia losy tej dwójki się krzyżują i choć po pewnym czasie ich relacja kończy się bolesnym rozstaniem, Magnolia Parks – tytułowa bohaterka książki i BJ Ballentin nie potrafią o sobie zapomnieć. Kiedy na ich drodze staje kolejne wyzwanie, Magnolia i BJ muszą podjąć decyzję, czy uczucie, jakim się darzą, jest warte wszystkiego, co już przeżyli i co wspólnie jeszcze przeżyją.

Po książkę zapraszamy do Księgarni Świat Książki na poziomie -1.

„Podręcznik manipulacji” Gregory Hartley, Maryann Karinach

Wyczerpujący poradnik, uczący tego, jak wpływać na innych, by zapewnić sobie realizację własnych celów. Praca oparta jest na wiedzy i doświadczeniu Hartleya, oficera armii amerykańskiej zawodowo zajmującego się przesłuchiwaniem jeńców i mającego za sobą m.in. służbę podczas wojny w Zatoce Perskiej.

Autorzy przedstawiają całą gamę środków skutecznego oddziaływania na inne osoby. Pierwsza część książki zawiera opis funkcjonowania człowieka w grupie; potem ukazane zostają interakcyjne mechanizmy wewnątrzgrupowe w odniesieniu do zbiorowości. Druga, najobszerniejsza część książki, jest prezentacją środków pozwalających oddziaływać na innych.

Książkę kupicie w Księgarni Świat Książki. Salon znajduje się na poziomie -1.

„Spotkamy się pod drzewem ombu” Santa Montefiore

Sofia Solanas dorasta na okazałym ranczu położonym na argentyńskiej pampie. Rozpieszczoną, upartą i dumną dziewczynkę kochają wszyscy z wyjątkiem matki, która brakiem uczucia karze córkę za swoje poczucie wyobcowania i niepewności.

Kiedy Sofia wdaje się w namiętny romans z kuzynem, który zdaniem jej rodziców, przyniesie rodzinie wyłącznie hańbę, wysyłają oni dziewczynę do Europy.

Zraniona, rozdzielona z ukochanym mężczyzną, na dwadzieścia lat zrywa z nimi wszelkie kontakty. Do Argentyny wraca dopiero wtedy, gdy rodzinę Solanas dotyka nieszczęście…

„Spotkamy się pod drzewem ombu” kupicie w Księgarni Świat Książki. Salon znajduje się na poziomie -1.

„Spowiedź carycy Katarzyny II” Christopher Macht

Co takiego czyniła wieczorami? Jak wyglądała legendarna Bursztynowa Komnata, w której spędzała czas? I co robiła w swym „Pokoju Rozkoszy”? Ile jest prawdy w tym, że jeden z jej kochanków przeprowadzał testy mężczyznom, którzy w przyszłości mieli znaleźć się w jej sypialni? I jak do tego wszystkiego odnosił się jej mąż Piotr, człowiek, który w również miał zasiąść na rosyjskim tronie? Na te wszystkie pytania władczyni odpowiada w rozmowie ze swoim kochankiem, przyszłym królem Polski Stanisławem Poniatowskim.

Poznajcie zatem historię bodaj największej królowej romansów wszechczasów!

Salon Księgarń Świat Książki, w którym znajdziecie „Spowiedź carycy Katarzyny II” znajduje się  na poziomie -1.

„Strażnik tajemnic” Kate Morton

Marzenia, które mogą prowadzić do zguby, rodzinne sekrety oraz niewyjaśnione morderstwo…

Powieść autorki bestsellerów „Milczący zamek” i „Dom w Riverton” teraz w eleganckim wydaniu: w twardej oprawie z obwolutą i złoceniami.

W „Strażniku tajemnic” w magiczny sposób przeplata się atmosfera lat czterdziestych, sześćdziesiątych i współczesności, a tajemnice i zbrodnie leczące te odlegle czasy bledną przy stopniowo odkrywanej historii miłosnej.

Książka jest dostępna w Księgarni Świat Książki,  na poziomie -1.

„Świadek” Nora Roberts

Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka, żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie odmienia jej życie na zawsze.

Salon Księgarń Świat Książki znajduje się  na poziomie -1.

„Tęczowa dolina” Ryszard Ćwirlej

Trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie.  Na jednym z warszawskich osiedli stróż znajduje zwłoki lokatora zastrzelonego we własnym mieszkaniu. W trakcie dochodzenia okazuje się, że tuż przed morderstwem kilka osób widziało bezdomnego kręcącego się w pobliżu kamienicy. Mniej więcej w tym samym czasie emerytowany policjant dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą ciotki. A przecież od lat byli skłóceni… Podejrzewa, że coś ze spadkiem jest nie tak, postanawia to wyjaśnić i wyrusza do nadmorskiej miejscowości Chłopy. Specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym reporter dowiaduje się, że w Ustroniu Morskim uzdrowiciel podaje ludziom lekarstwo, które niemal natychmiast stawia na nogi nawet poważnie chorych. Dziennikarz podejrzewa, że to oszustwo i zamierza przyjrzeć się tej sprawie. Tymczasem znachor znika w tajemniczych okolicznościach…

Po książkę zapraszamy do Księgarni Świat Książki na poziomie -1.

„Urodzony morderca” Katarzyna Bonda

W nadrzecznych chaszczach spłonął luksusowy samochód. W jego wraku policja znajduje częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Ofiara ma rany postrzałowe brzucha i głowę owiniętą płaszczem. Choć na wyniki badań DNA trzeba zaczekać, wszystko wskazuje na to, że z życiem pożegnał się Rui Coelho Tavares de Souza – prężnie działający portugalski biznesmen.  Pierwsze tropy prowadzą do współpracowników de Souzy. Ale krąg podejrzanych znacznie się poszerza, gdy w ręce policji trafia „spis cudzołożnic”, czyli lista kilkudziesięciu kobiet, które były uwikłane w bliskie relacje z biznesmenem.  Policja prosi o wsparcie Huberta Meyera.

Salon Księgarń Świat Książki, w którym znajdziecie książkę znajduje się  na poziomie -1.

„Zachowaj mózg w świetnej formie” dr Sanjay Gupta

Czy z pomocą suplementacji i odpowiednich ćwiczeń możemy przeciwdziałać demencji? Lepiej jest ćwiczyć mózg, czytając, ucząc się języków czy grając w gry wideo? A może wystarczą zdrowa dieta i utrzymywanie kontaktów towarzyskich?

Na te pytania dr Sanjay Gupta odpowiada w przełomowym poradniku Zachowaj mózg w świetnej formie. Autor przedstawia spostrzeżenia najsłynniejszych naukowców z całego świata i proponuje 12-tygodniowy spersonalizowany program pomagający wzmocnić mózg i uchronić go przed procesem starzenia się. W książce poruszony jest także temat chorób neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera.

Książka jest dostępna w Księgarni Świat Książki,  na poziomie -1.

OK