Wystawa postaci z filmu „Krudowie 2”

31 maja – 5 czerwca 2021 r.

Wystawa postaci z filmu KRUDOWIE 2 w Askanie

Od 31 maja do 5 czerwca w Galerii Askana pojawi się wędrująca wystawa KRUDOWIE 2. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

KRUDOWIE to kolejny przebój kinowy twórców „Shreka” i „Madagaskaru”.  Film w kinach od 28 maja!

 

Dodatkowo, 1 czerwca z okazji DNIA DZIECKA w godz. 13.00-19.00

  • odbierz bezpłatny voucher na kulkę lodów w Grycanie
  • odbierz swojego zwierzaka z balonów

 Zapraszamy również na moc atrakcji Z OKAZJI DNIA DZIECKA do Kina Helios!

Na wystawie będzie można obejrzeć następujące postaci:

GRUG – Ojciec rodziny Krudów – bardzo oddany rodzinie, a przede wszystkim lojalny i bezinteresowny. Ma pewne problemy z poczuciem humoru, zwłaszcza jeśli chodzi o Babcię (czyli swoja teściową).

UGGA – Żona Gruga i córka Babci. Ma troje dzieci: Eep, Sandy i Thunka. Jest silną kobietą. Charakteryzuje się większą otwartością na świat od męża. Jest opiekuńcza – dba, aby wszyscy w rodzinie byli czyści i zdrowi. Wykazuje się dużą sprawnością – potrafi nawet sama polować.

EEP – Eep Krud jest najstarszą córka Gruga i Uggi oraz starszą siostrą Sandy i Tanka. Jej chłopakiem jest Guy. Eep jest obdarzona wielką wyobraźnią i jest niezwykle ciekawa – wierzy, że poza jaskinią jej rodziny i terenami łowieckimi istnieje inny wspaniały świat. Eep jest silna i zwinna.

GUY – Zanim poznał Eep Krud, cała rodzina Guya zginęła. Od tamtej pory Guy żył jak pustelnik, towarzystwa dotrzymał mu Pasek (zwierzątko podobne do leniwca). Dni spędzał na uczeniu się, jak przetrwać samemu. Guy wymyślał rzeczy, które pomagały mu w codziennym życiu.

BABCIA – Babcia jest teściową Gruga i matką Uggi. Ma troje wnucząt.  Jest najstarszą przedstawicielką rodziny Krudów, ma około 80-tki. Nosi białą perukę, która w rzeczywistości jest szybującym stworem podobnym do wiewiórki. Ma na sobie skórę gada – najprawdopodobniej należała do krokodyla. Jej ręce i nogi są niezwykle szczupłe; praktycznie widać jej kości. Dzięki nosowi, który jest ogromny jest w stanie wykryć zapachy z odległości wielu kilometrów. Nie dogaduje się z Grugiem i często się z niego naśmiewa.

LENIWCE (PREHISTORYCZNE) – Przodkowie znanych nam leniwców. Są bardzo przywiązane do człowieka (do Guya to nawet dosłownie) – mogą zastąpić pasek do spodni i na pewno pomogą też w zdobyciu pożywienia (jeżeli nie będzie to wymagało zbyt dużo pracy). Mają oczy jak spodki i bardzo miłą w dotyku (sierściuchną) sierść.

MORDERKOT:  Ogromny tygrys z rodziny Szablozębnych. Wielki, groźny i złakniony pieszczot. Lubi nosić dzieci na swoim grzbiecie. Chcesz usiąść i zrobić sobie na nim zdjęcie? Koniecznie odbierz kolorowankę w prezencie.