Wystawa rowerów zabytkowych

zapraszamy

11-24 lutego 2019 r.

Ta wyjątkowa wystawa przeniesie nas nawet do lat 1890. Wyjątkowa podróż w czasie, która pozwoli wszystkim zwiedzającym poznać modele rowerów z dawnych lat. Lubisz zdrowy styl życia i aktywne spędzanie czasu na rowerze? Chcesz wiedzieć jak to było kiedyś? Zapraszamy do Askany w dniach 11-24 lutego.

Na wystawie będzie można zobaczyć eksponaty rowerów zabytkowych, poznać historię ich powstawania, zapoznać się z budową rowerów powstałych w latach od 1890 do 1988 roku. Zaprezentujemy eksponaty aż 32 rowerów zabytkowych, w tym m. in.:  bicykla, tricykla z 1890, roweru wojskowego z pełnym wyposażeniem, oryginalnego roweru pocztowego , roweru z silnikiem pomocniczym, takiego samego na jakim jeździła modelka i aktorka Brigitte Bardot w filmie Le trou normand w 1952 roku. Na wystawie pojawią się również kultowe polskie rowery np. Goplana, Syrena, ZZR.

Zaprezentujemy również stare lampy karbidowe, dynama, zabytkowe pompki rowerowe, blokady, gogle, znaczki rowerowe, przedwojenne foteliki rowerowe przeznaczone do przewożenia dzieci, stare zdjęcia rowerów w formie plakatów.