Pokaz kolekcji „New PoP Art” Natalii Ślizowskiej

23 marca 2024 r., godz. 17:00

Pokaz kolekcji „New PoP Art” Natalii Ślizowskiej. Zapraszamy już 23 marca o  godzinie 17.00.

Galeria Askana od zawsze jest otwarta na ciekawe projekty a z Natalią Ślizowską mieliśmy zaszczyt współpracować nieraz.

Tym razem po raz pierwszy projektantka zaprezentuje w Askanie kolekcję „New PoP Art” z udziałem Silver Models.

Natalia Ślizowska – projektantka z pasji i wykształcenia. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Studiowała na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, Politechnice Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Natalia Ślizowska jest miłośniczką ubioru unikatowego. Kolekcje artystki były prezentowane na wybiegach w Dubaju, Mediolanie, Paryżu, Berlinie i w Nowym Jorku, ale najbardziej kocha pokazy organizowane w Gorzowie.  Projektantka jest silnie związana od z Gorzowem Wielkopolskim, gdzie w samym sercu prowadzi swoje atelier wraz z mężem Panem Kaletnikiem i maskotką Labrusią.

Opis kolekcji:

Kolekcja „New PoP Art” to połączenie graficznie opracowanych wizerunków ikon popkultury w połączeniu z mocnymi i nasyconymi kolorami. Różnorodny asortyment ubioru nadaje się na wiele okazji, a także dopasowuje się z różnymi typami sylwetek.  Kompozycje stworzone przez Ślizowską są uzupełniane licznymi torebkami i dodatkami autorstwa Pana Kaletnika. Kolekcja miała swoją premierę podczas Tygodnia Mody w Berlinie, gdzie zachwyciła fashionistów, reporterów i influencerów.

Natalia współpracując w modelami w wieku Silver + chce udowodnić, że nigdy nie jest za późno na eksperymenty z modą oraz wyrażania siebie poprzez ubiór. Moda to wielki przywilej, a to co nosimy jest jedną z niewielu wolności człowieka. Moda polega na marzeniach i na tym, by skłonić do marzeń innych ludzi. „Należy z życia uczynić marzenie, a z marzenia rzeczywistość.” M. Skłodowska-Curie.

Autorem zdjęcia jest Jacek Bugajski.